Fontos tudnivalók:
§ Felajzáskor az íj alsó vége nem érhet a földhöz, a felsõ végét pedig a húrbeakasztás alatt kell fogni, illetve nyomni. A markolat közepe a comb belsõ felének támaszkodik, az íj alsó része a húrbeakasztás fölött pedig a lábszár külsõ felén.
§ Nagyon C betûs és a composite íjakat guggolva, 2 térden megtámasztva ajzzuk föl.
§ Használat elõtt a húrfüleket be kell állítani középre. Ha felajzás közben at íjvégek elcsavarodnak, akkor az íjvégeket is középre (tengelybe) kell állítani ellenkezõ irányba való csavarással.
§ Használat során az íjnak az a fele van felül, ahol a Grózer felirat van.
§ Ha a nagyon c betûs íjat rosszul ajzzunk föl túlzottan asszimetrikus lesz, ezért ellenkezõ irányba vissza kell húzni, hogy az íjkarok megfelelõ mértékbe beálljanak. (különösen a TRH és a composite íjaknál kell erre figyelni).
§ Mielõtt az íjjal célba lövünk, gyõzõdjünk meg róla, hogy a lövés irányában legalább 300 méteren belül ne legyen senki és semmi, akiben, vagy amiben kárt tehetnénk.
§ Az íjjal soha ne lõjünk teljesen függõlegesen felfelé.
§ Az íjhúrt üresen, azaz vesszõ nélkül elengedni nem szabad.
§ A felajzott íjra soha ne támaszkodjunk rá.
§ Használat után mindig ajzzuk le az íjat.
§ Hosszabb használat után az íjhúr kiszálasodhat, ezért át kell viaszolni. A méhviaszt gyors mozdulatokkal húzogatjuk a húron.
§ Tûzõ napon soha ne hagyjuk kint felajzva. A napon felforrósodott autóban sem szabad felajzva hagyni az íjat.
§ Ha a leajzott íj nagyon fel van melegedve, (pl. nyáron autóban való szállításkor) felajzás elõtt meg kell várni, amíg lehûl.
§ Az íjat soha ne húzzuk túl a megengedett húzáshossznál.
§ Az íjra a vásárlástól számitva 1 év garanciát vállalok.
Mindegyik húzóerõ 28″-on van megadva.